Produkty

Produkty dostępne w ofercie. Wybierz klikając na jeden z nich.

Grupa produktów: Kapsułki

Idunna sp. z o.o.

Gdańsk 89-890, ul. Jana Heweliusza 11/811
Kontakt telefoniczny: +48 530 007 566
e-mail: kontaktidunna.pl

Formularz
kontaktowy

Nie miej oporów by wysłać do nas zapytanie korzystając z poniższego formularza.

wyślij

Nie wszystkie wymagane pola zostały wypełnione lub zaznaczone. Wymagane pola zostały zaznaczone czerwoną ramką. Prosimy o wypełnienie wszystkich wymaganych pól. Dziękujemy.


Dziękujemy!
Twoja wiadomość została wysłana poprawnie.

W naszej ofercie

Dążymy do tego by zaspokoić wszystkie Wasze potrzeby. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie:

Wybierz formę produktu by przefiltrować:

Artykuły

Zależy nam na tym by suplementacja była świadoma, dlatego redagujemy artykuły, które wyjaśnią terminologie oraz opowiedzą więcej o składnikach odżywczych.

Gdzie kupić?

Zastanawiasz sie gdzie nas znaleźć? Pomożemy Ci w tym!:).

Wszystkie propozycje marki Idunna dostępne są do kupienia w drogeriach Rossmann na terenie całej Polski.

logo Rossmann

Klikając w poniższy przycisk przeniesiesz się do strony z mapą by zlokalizować najbliższą drogerię.

Mapa Drogerii

Możesz także kupić produkty online, korzystając ze skepu internetowego Rossmann. Poniżej link do oferty Idunna w e-sklepie Rossmann

Kup online!

Czym jest kolagen?

vademecum idunna #3

czym jest kolagen

Kolagen – każdy o nim słyszał, jednak nie każdy wie, czym właściwie jest i jaką rolę pełni w organizmie. Co warto wiedzieć?
Kolagen spaja elementy komórkowe, dzięki czemu powstają tkanki i narządy.Kolagen jest naturalnie występującym w organizmie białkiem. Jego nazwa wywodzi się od słów „cola” – klej i „genno” – rodzić. Kolagen spaja elementy komórkowe, dzięki czemu powstają tkanki i narządy. Jest to białko bardzo elastyczne i wytrzymałe – stanowi podstawowy budulec skóry, ale znaleźć można je w dużych ilościach niemal w całym organizmie.

Kolagen często nazywany jest białkiem młodości. U młodych osób wytwarzany jest naturalnie, jednak z wiekiem produkcja kolagenu w organizmie człowieka znacznie spada. Można to zauważyć, ponieważ niedobór kolagenu powiązany jest m.in. ze starzeniem się skóry – pojawiają się zmarszczki, ponadto skóra traci elastyczność i jędrność, przez co staje się wiotka. Braki kolagenu to również osłabione włosy i zęby, a także częste bóle w stawach.

Warto dodać, że spadek produkcji kolagenu to nie tylko wiek, ale również nieprawidłowa dieta, w tym nadmiar cukru i soli w diecie oraz niedobór witaminy C, używki, sporty wyczynowe, a nawet zbyt duża ekspozycja na słońce.

Kolagen dostępny jest w produktach spożywczych – znajdziemy go między innymi w galaretkach, podrobach i zupach na kościach, jednak uzupełnienie jego niedoborów samą dietą bywa trudne, dlatego warto postawić na suplementację tego białka.

Vademecum Idunna to seria krótkich wpisów w skrótowy sposób wyjaśniających pojęcia, z którymi przyjdzie Ci spotkać się w świecie suplementacji.
Zachęcamy do zapoznania się z poruszanymi tematami, by świadomie i bezpiecznie dbać o swoje zdrowie i urodę.

Powyższy artykuł nie stanowi zaleceń dietetycznych lub lekarskich Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem suplementacji wskazany jest kontakt z lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem. Suplementy nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Celem suplementów jest uzupełnianie ewentualnych niedoborów w diecie. Nie należy stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych natychmiast należy przerwać stosowanie produktu.

avatar
Autor(ka):

Autorem wpisu jest
Idunna Sp. z o.o.